آخرین اخبار و مقالات

سیستم ویرایش ژنی کریسپر چیست؟

سیستم ویرایش ژنی کریسپر چیست؟

کریسپر نوعی تکنولوژی جدید ویرایش ژنی است که می‌تواند به پیشرفت ژن درمانی کمک‌ کند. در حقیقت برخی از باکتری ها دارای سیستم ساده CRISPR Casبرای ویرایش ژن می باشند که برای پاسخ به عوامل مهاجم نظیر ویروس ها بکار می رود و این فرآیند مانند سیستم ایمنی برای آن ها تلقی می شود.

بيشتر...
تولید نانو داروی ضد سرطان برای شیمی ‌درمانی

تولید نانو داروی ضد سرطان برای شیمی ‌درمانی

اگزوزوم‌ها حاوی ترکیبات مولکولی مختلف از منشاء سلولی خود از جمله پروتئین‌ها و RNA هستند. امروزه محققان  اگزوزوم‌ها را با کمک نانومواد مصنوعی به عنوان حامل داروهای ضد سرطان تحت کنترل درآورده‌اند. نانوداروهای جدید بر پایه اگزوزوم، باعث افزایش تجمع دارو در تومور، افزایش خروج از عروق خونی و نفوذ به پارانشیم عمیق تومور بعد از تجویز داخل وریدی شدند.

بيشتر...
پتانسیل استفاده از اگزوزوم های مشتق از سلول های بنیادی

پتانسیل استفاده از اگزوزوم های مشتق از سلول های بنیادی

اگزوزوم­ها را بعد از آزادسازی از سلول می­توان در همه مایعات بدن از جمله خون، ادرار و بزاق مشاهده کرد. به دلیل این که اگزوزوم­ها پروتئین­های سطحی و سیتوپلاسمی، mRNAs، میکروRNAها و ... را حمل می­کنند، می توان محتویات آن­ها را به عنوان مارکری برای بسیاری از فرایندهای فیزیولوژیک یا پاتولوژیک مربوط به سلول در نظر گرفت. برای مثال، اگزوزوم­ها در بسیاری از فرایندهای سرطانی مانند متاستاز و ... یا مشکلات متابولیک مانند دیابت و چاقی و ... دخیل هستند.

بيشتر...
 ایجاد بانک ارگانوئید های توموری

ایجاد بانک ارگانوئید های توموری

محققان در تلاش برای شناسایی هر چه بیشتر مکانیسم های سرطان زایی هستند و در این راستا قصد دارند بیش از 1000 ارگانوئید توموری مشتق از بیماران سرطانی را تولید کنند و آن ها را به کتابخانه مدل های تومور این انستیتو اضافه کنند. تاکنون صدها ارگانوئید توموری را تولید کرده اند که برخی از آن ها مربوط به سرطان های نادر هستند.

بيشتر...
سیستم کشت ارگانوئید چیست؟

سیستم کشت ارگانوئید چیست؟

اخيراً اين مدل به عنوان ابزار پيشگويي كننده درمان در شكل هاي مختلف سرطان  ها ( شامل كولون، پروستات، ريه، پانكراس، كبد و پستان) و بيماري هاي ديگري از قبيل بیماری ژنتیکی فیبروز سیستیک (CF) به كار گرفته شده است.

بيشتر...
چطور به بیماری های والدینمان مبتلا نشویم؟

چطور به بیماری های والدینمان مبتلا نشویم؟

دیابت یک اختلال متابولیک در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می­رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و انسولین تولیدی نمی­تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.

بيشتر...
cfDNA بعنوان یک بیومارکر غیرتهاجمی

cfDNA بعنوان یک بیومارکر غیرتهاجمی

به انواع مختلف اسیدهای نوکلئیک آزاد در پلاسما شامل قطعات DNA ژنومی، DNA میتوکندریابی، DNA و mRNA های ویروسی و همچنین انواع miRNA اصطلاحا Cell-free nucleic acid گفته می­شود. بخش مهمی از این اسیدهای نوکلئیک آزاد در پلاسما را Cell-free DNA (cfDNA) تشکیل می دهد.

بيشتر...
هوش مصنوعی و پزشکی شخصی

هوش مصنوعی و پزشکی شخصی

امروزه به دلیل گسترش دانش و پیچیده‌تر شدن فرایند تصمیم‌گیری، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی به خصوص سیستم‌های هوش مصنوعی در تصمیم‌گیری، اهمیت بیشتری یافته‌است. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سال‌هاست که در حوزه‌ی سلامت وارد شده‌اند و باتوجه به قدرت آن‌ها در پیش‌برد پزشکی و صنعت، کاربریشان هرسال بیشتر می‌شود.

بيشتر...

تماس با ما

برای ارتباط با ما میتوانید از طریق زیر یک ایمیل ارسال کنید

لطفا فرم زیر را پر کنید ، همکاران ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

 

دفتر مرکزی

آدرس:  ایران، تهران، خیابان ایتالیا، پلاک 2
کد پستی : 1416673744
ایمیل:    info@AmitisGen.com
              AmitisGen@gmail.com
تلفن:  3-88985291(21)98+
نمابر: 88955205(21)98+  

دفتر کانادا


Adress: 900-200 Consumers Road, Toronto, ON M2J 4R4
Tel:  +1 416 477 1443

 لینکدین اینستاگرام 

Copyright © 2013 - 2016 Araadin Company